Jak nakrmit kotě

V přírodě platí, že by se o potomstvo měli postarat rodiče. Jenomže co když náhodou narazíte na kotě, které rodiče z jakéhokoliv důvodu evidentně postrádá. Takovému chundelatému nalezenci je rozhodně těžké odolat a tak se ho pravděpodobně ujmete. A nastává otázka: „jak ho nakrmit?“ Tak mladý kočičí organizmus je velmi citlivý a je jasné, že jej není možné krmit běžnou lidskou potravou.

Kočičí mléko

Pokud je koťátko ještě opravdu velmi malé, je pro něj nejpřirozenější potravou kočičí mléko. Přestože jeho vlastní maminka není k nalezení, není nic ztraceno. Dnes se dá kočičí mléko koupit běžně v supermarketu (např. Whiskas Catmilk), 200ml lahvička stojí okolo 20 Kč a pro malé koťátko vydrží zhruba 3 dny. V optimálním případě by mlíčko mělo být teploučké. Ne vyloženě vařící ale rozhodně ani studené.

Kravské mléko raději ne

Když už je kotě odrostlejší, nebojte se mu dávat normální čistou vodu. Navzdory zažitým představám je voda pro kočku mnohem přirozenějším zdrojem tekutin než kravské mléko. To je jejímu organismu, stejně jako tomu lidskému, cizí. Vyvarujete se tak případným komplikacím provázeným například průjmem.

Pití máme ale čím ho krmit

Nemáte-li čas na složité přípravy, můžete koupit například Whiskas junior kapsičku. Malé kotě toho moc nesní a tak mu kapsička vydrží až na dva dny.

Při přípravě vlastních pokrmů pamatujte na to, že malé kotě ještě pravděpodobně nemá zcela vyvinuté zoubky. Tomu musíte podávanou stravu přizpůsobit. Můžete tedy zkusit měkký neslaný sýr, tvaroh nebo třeba obyčejný pribináček.

Starší koťata samozřejmě nepohrdnou masem, vyžadují však odlišnou přípravu než jste zvyklí. Drůbeží maso vařte v nesolené vodě a v žádném případě jej nekořeňte. Pro snadnější stravitelnost jej nakrájejte na malé kousky, aby si s nimi kotě poradilo. Pokud máte hovězí minimálně 2 dny v mrazáku, můžete ho kotěti po rozmrazení na pokojovou teplotu podávat také. Oblíbenou lahůdkou je i filé bez kostí.

Nezavrhujte ani klasické kočičí granule, jsou sestavené tak, aby kočičkám daly všechno potřebné, co pro svůj vývoj a růst potřebují.

Na závěr nezbývá než popřát, ať se vašemu koťátku daří a roste jako z vody ;)

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*