Jak se přihlásit na vysokou školu ve Velké Británii?

Pokud nejste studentem soukromé anglické školy v České republice, budete se muset přihlásit samostatně. Přihlášení jako takové není nijak složité, spíše časově náročné. Především upozorňujeme, že poslední termín přihlášek je 15. ledna 2013. Na medicínu a veterinu je termín přihlášek 15. října 2012. Doporučujeme tedy, abyste s přihláškami začali ve velkém předstihu.

A jak na to?

Prvně si budete muset udělat profil na stránkách UCAS:
http://www.ucas.co.uk/

Klikněte na „Apply“ na levé straně a pak na „Register/Log in“ (otevře se Vám nové okno) a pak znovu na „register“. Tam si zadáte adresu, heslo, apod. Ke konci registrace dostanete email s verifikačním kódem na Vámi zvolenou adresu. Ten přepíšete na registrační stránku UCAS a tím Vaše registrace končí.

Pak můžete začít s vyplňováním přihlášky. Na levé straně okna uvidíte, že přihláška má několik částí. Některé jsou více méně jasné, ale u pár z nich se raději pozastavíme.

1)      Choices

Zde budete muset vyplnit na jaké kurzy a univerzity se hlásíte. Můžete se jich vybrat až pět. Vzhledem k tomu, že ve Velké Británii je přes 300 vysokých škol, může být tento úkol velice náročný. Abychom Vám usnadnili výběr, doporučili bychom Vám těchto pár stránek:

a)      The Guardian
Pokud hledáte srovnání jednotlivých studijních předmětů, doporučuji tuto stránku (klikněte na „Subject Tables 2013“)
http://www.guardian.co.uk/education/universityguide

b)      The Complete University Guide
Na těchto stránkách naleznete srovnání jednotlivých univerzit v regionu. Hodí se pro studenty, kteří by chtěli studovat např. pouze ve Skotsku, nebo v Londýně, apod.
http://www.thecompleteuniversityguide.co.uk/

c)      National Student Survey/Unistats
Každý rok probíhá v celé Velké Británii průzkum, kde studenti hodnotí svoji vlastní univerzitu. Výsledky průzkumu naleznete na těchto stránkách:
http://unistats.direct.gov.uk/

d)     UCAS
Samotný UCAS nabízí spoustu informací o všech univerzitách a kurzech, na které se můžete hlásit.
http://www.ucas.com/students/choosingcourses/

Určitě se ale podívejte na samotné stránky vysokých škol, ať víte, do čeho jdete!

2)      Statement

Statement je něco jako motivační dopis. Zde budete muset o sobě rozepsat Vaše známky, nejlepší kvality, olympiády, výměnné pobyty, jazykové pobyty, mimoškolní aktivity, sportovní či hudební dovednosti, apod. Napište tam vše, co Vás napadne – pokud to tam nenapište, nikdo jiný to za Vás neudělá. Hlavně musíte napsat, proč se hlásíte na Vámi zvolený kurz. Vaši budoucí profesoři budou zkoumat Vaši motivaci. Dejte si na napsání Statementu pět dnů až týden. Není to jednoduchá záležitost a věřte, že se o sobě píše mnohem hůř než o ostatních.

Pro inspiraci doporučujeme, abyste navštívili tyto stránky:
http://www.cife.org.uk/how-to-write-a-good-ucas-personal-statement.html
http://www.studential.com/guide/write_personal_statement.htm

3)      Reference

Reference, neboli doporučení, Vám musí napsat Váš současný ředitel, nebo profesor. Doporučení nemůže napsat Vás kamarád, či rodinný příslušník. V sekci „Reference“ vyplníte o této osobě informace a emailovou adresu. Bude jim zaslán email, ve kterém obdrží instrukce o tom, jak mají poslat a napsat Vaše doporučení. Doporučení se píše anglicky.

Samozřejmě doporučujeme, abyste onoho učitele kontaktovali před tím, než mu přijde email o tom, že o Vás má něco napsat. Měl by to být učitel, který s Vámi dobře vychází a který má dobrý přehled o Vašich aktivitách, např. třídní. Popř. učitel anglického jazyka.

4)      Pay/Send

V této sekci budete muset zaplatit za přihlášky. Za jednu přihlášku zaplatíte £12 (pro rok 2013). Za dvě až pět přihlášek zaplatíte jednorázovou sumu £23 (pro rok 2013).

A hotovo!

Po odeslání nezbývá jen čekat. Na jaře Vám začnou přicházet odpovědi od univerzit, na které jste se hlásili. Odpovědi můžou mít čtyři podoby:

A)    Conditional Offer
V případě, že dostanete tuto odpověď, byli jste přijati za jistých podmínek. Většinou si univerzita stanoví průměr z maturity, nebo výsledky z mezinárodní zkoušky z anglického jazyka. Univerzity chtějí alespoň průměr 2 z maturity.

B)    Unconiditonal Offer
V tomto případě jste byli přijati a nepotřebujete plnit další podmínky

C)    Unsuccessful

V tomto případě nebyla Vaše přihláška úspěšná. Ale hlavu vzhůru, můžete se přihlásit další rok!

Good luck :)


Navštivte také

Budete nevěstou a toužíte mít nádherný svatební obřad? Svatební centrum Le Rêve udělá maximum pro Vaši spokojenost a zajistí Vám dokonalý luxus a komfort! S námi si užijete Váš den nejen Vy, ale i Vaši hosté!

1 Komentář

 1. Studujte zdarma v Anglii

  Edwise International (www.ed-wise.com) již řadu let studentům a profesionálům poskytuje příležitost ke studiu na britských vysokých školách a univerzitách. Naše kanceláře se nacházejí ve Spojeném království, České republice a Polsku.

  S některými univerzitami máme dohodu, že po studentech není vyžadováno absolvování English Test Certificate (IELTS). Zajistíme rovněž bezplatný kurz angličtiny pro studenty, kteří si potřebují zdokonalit dovednost komunikace v tomto jazyce.  

  Naše služby představují asistenci ve všech otázkách týkajících se přijímacího procesu na instituce vyššího vzdělání ve Velké Británii:

  • Poradenství a asistence ohledně volby vhodné univerzity

  • Vyplnění přihlášek na univerzitu a UCAS   

  • Vyhotovení „personalizovaného stanoviska“ k přihlášce   

  • Překlad dokumentů   

  • Sledování výsledků přijímacího procesu a komunikace s univerzitami   

  • Zastupování studenta při žádosti o studentskou půjčku   

  • Zajištění ubytování ve Velké Británii   

  • Zajištění bezplatného kurzu anglického jazyka v případě, že jej student potřebuje   

  Stačí pouze dodat potřebné dokumenty týkající se studia a my se postaráme o zbytek!
  http://www.ed-wise.com
  cz.ed-wise.com
  pl.ed-wise.com

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*