Jak se stát milionářem do 30 let

mlady milionar

Vypadá to, že touha zbohatnout a stát se milionářem je tabuizované téma. Říct přitom nahlas, že se to dá zvládnout do 30 let věku, zní už jako pohádka.

Tabu to rozhodně není a je to možné, když včas začnete dodržovat 10 základních kroků. Zní to možná jednoduše, ale rozhodně bude potřeba zapojit trochu úsilí.

1. Následujte peníze

V dnešní ekonomice nemůžete spoléhat na to, že se rovnou stanete milionářem. Nejdříve se soustřeďte na zvyšování svého příjmu po malých krůčcích. A tento postup opakujte. Na začátku sice vyděláváte 9000 Kč měsíčně, ale za 9 let to může být 90 000 Kč měsíčně. Když začnete pronásledovat peníze, donutí vás to hledat stále větší příjem a příležitosti.

2. Nepředvádějte se, ale předveďte se!

Nekupujte si luxusní hodinky nebo drahé auto, dokud vám váš byznys nebo investice negenerují mnohonásobně vyšší (a stabilní) výnosy než je pořizovací cena těchto hraček. Nemálo milionářů řídilo staré a obyčejné auto, i když už měli peníze. Naopak spousta lidí řídí auto, na které ani pořádně nemá. Ať vás lidé znají raději kvůli vaší práci než kvůli vašim předraženým cetkám.

3. Šetřete peníze, abyste je investovali, ne jen abyste šetřili

Jediný rozumný důvod, proč šetřit peníze, je abyste je mohli dále investovat. Uložte našetřené peníze na bezpečný a pro vás nedotknutelný účet. Nikdy už tyto peníze neutraťte za nic jiného, ani v nouzi. To vás donutí dál pokračovat v kroku 1 výše a totiž zvyšovat svůj příjem. Smiřte se s tím, že není nic divného být aktuálně švorc, protože jste všechny volné prostředky uložili na nedotknutelný účet, na který už pak nešaháte. Chce to dost disciplíny, ale už na začátku jsme říkali, že to nebude jednoduché.

4. Půjčujte si, jen když vám to přinese další peníze

Stanovte si pravidlo, že si nikdy nepůjčíte další peníze, pokud by vám to nemělo přinést žádný dodatečný příjem. Je například v pořádku, že si půjčíte na auto, pokud ho budete používat na dojíždění za lepší prací. To je investice. I bohatí lidé si půjčují, ale jen proto, aby rozmnožili své investice a dosáhli tak větších příjmů. Chudí lidé si naopak půjčují, aby si od těch bohatých koupili spotřební zboží (což v důsledku udělá ty bohaté ještě bohatšími).

5. Peníze jsou žárlivá milenka

Miliony lidí touží po finanční svobodě, ale jen ti, pro které je to naprostá priorita, mají miliony. Abyste zbohatli a zůstali bohatí, musíte si to určit jako vaši životní prioritu. Peníze jsou jako žárlivá milenka. Když si jich nebudete všímat, nebudou si všímat vás. V horším případě vás opustí pro někoho, pro koho budou prioritou.

6. Peníze nikdy nespí

Peníze se nestarají o hodiny, kalendáře a prázdniny. A vy byste proto také neměli. Nebojte se pracovat přesčas, pokud vám to přinese prodeje navíc. Nikdy se nesnažte ostatní přechytračit nebo doufat v náhodu. Musíte prostě makat víc než ostatní.

7. Být chudý nemá žádný smysl

Být chudý je naprd. Mít přesně tolik, kolik potřebujete, je taky k ničemu. Eliminujte všechny myšlenky, že být chudý je nějakým způsobem v pořádku (např. protože to říkají v pohádkách). Bill Gates kdysi řekl: „Pokud jste se narodili chudí, není to vaše chyba. Pokud ale umřete chudí, je to rozhodně vaše chyba.“

mlady milionar

8. Obstarejte si milionářského mentora

Mnoho z nás bylo vychováno ve střední nebo chudé třídě a proto se stále držíme limitů a myšlenkových schémat dané této třídy. Potřebujete změnit své zaběhnuté myšlení a myslet jako milionáři. Sežeňte si proto kamaráda, který už bohatý je. Všímejte si jeho uvažování a dělejte to také tak. V nouzi poslouží i životopis někoho úspěšného. Spousta bohatých lidí se ráda podělí o svoje vědomosti a životní zkušenosti.

9. Nechte peníze, ať za vás odpracují veškerou dřinu

Investování je pověstný Svatý Grál při cestě za tím, stát se milionářem. Postupně byste měli mít více peněz z investic než z vlastní práce. Samozřejmě, pokud nemáte žádné nadbytečné peníze, nemůžete investovat. Nicméně bez investic nemají ostatní kroky v tomto seznamu žádný smysl. Peníze prostě musí pracovat pro vás a za vás. To ony samy musejí odvést veškerou dřinu.

10. Miřte na 10 milionů ne jen na 1 milion

Ta největší chyba, kterou můžete ve své cestě udělat, je stanovovat si nízké cíle. Nebojte se mířit vysoko. Na naší planetě není nedostatek peněz, jen lidí s vysokými cíli.

Když budete dodržovat výše popsaných 10 kroků, budete bohatí. Vyhněte se přitom lidem, kteří o vás budou tvrdit, že jste chamtiví. Vyvarujte se všelijakým návodům na rychlé zbohatnutí, buďte čestní, nevzdávejte to a jednou to dokážete.  A pak třeba i vy pomůžete ostatním.

Článek pochází ze stránek http://www.entrepreneur.com

2 Komentáře

  1. Dobrý den, ahoj,
    Článek uvádí finanční pohled na to, jak se stát milionářem a jak postupně vytvářet „pasivní“ příjmy.

    Druhá stránka je nastavení mysli. Uvědomit si své životní poslání a sny, vytvořit si vizi, mít víru a vytrvalost, „jít do akce“.

    Miliony nespadnou z nebe, většinou člověk musí vytvořit milionovou hodnotu, za kterou mu druzí rádi ty miliony dají. Některým lidem se to podaří za rok, některým se to nepodaří za celý život.

    Ať se nám daří :-)

  2. Je zajímavé, že ikdyž jsem tento článek neznal, tak se podle těchto bodů snažím řídit (řídít jsem se jimi začal ještě před uvedením tohoto článku). Do 30 mi zbývá 5 let, tak uvidíme.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*