10 jídel pro spalování kalorií

Existuje mnoho různých potravin, které je možné jíst každý den za účelem spalování kalorií a snižování tělesné hmotnosti. Dobrou zprávou je, že tato jídla umí být extrémně chutná a navíc i zdravá. Zkuste přidat několik jídel z našeho seznamu do svého denního nebo týdenního jídelníčku. Když přitom nezapomenete na pravidelné cvičení, spálíte miliony kalorií a ještě si zlepšíte kondici a zdraví. Zde je náš výběr jídel vhodných pro spalování kalorií.

grep1. Grapefruit

Grapefruity zrychlují náš metabolismus a tím pomáhají spalovat spousty kalorií. Tento druh ovoce Vám pomůže cítit se najezený rychleji a déle s menším počtem kalorií. Krom toho je bohatý na vlákninu, jež pomáhá stabilizovat hladinu cukru v krvi. Grapefruit je vhodný do ovocných salátů, koktejlů, krému čí vypít v podobě džusu.

2. Celer

Tajemství celeru je velice jednoduché: obsahuje méně kalorií a pomáhá spálit vice, než jíte. Celer se většinou skládá z vody, a to je důvod, proč je tak dobrý jako součást vyvážené stravy. Nicméně, nejedná se o jídlo vhodné pouze pro celerovou stravu (dietu), neboť tělu by chyběly nezbytné minerály a živiny. Nejlepší je celer kombinovat s dalšími potravinami.

3. Celozrnné výrobky, celozrnné obiloviny

Studia ukazují, že celozrnné obiloviny jsou zdravější než rafinované obiloviny, snižují riziko vzniku chronických chorob. Tento typ obilovin je též velmi vhodná součást stravy, déle se tráví a tak trvá déle, než jste opět hladoví. Jsou bohaté na vitamíny, minerály a cukry ale s nízkým obsahem tuku.

4. Zelený čaj

Pokud jste ještě neobjevili zelený čaj jako posilovač (zesilovač, startér) metabolismu, je nejvyšší čas tak učinit. Tento exotický asijský teplý nápoj se stal něčím obyčejným v našem životě, ale nesmíme zapomínat na jeho zdravé vlastnosti. Bohatý na antioxidanty, zelený čaj zrychluje (zvyšuje) metabolismus (trávení) a pomáhá hubnout, což je prostě fantastické, že dámy? Jednoduše si užijte šálek teplého a voňavého zeleného čaje a udělejte velkou laskavost svému tělu.

5. Omega-3

Bylo vědecky dokázáno, že omega-3 působí jako regulátor metabolismu (spalování). Omega-3 mastné kyseliny ovlivňují hladinu hormonu leptin, který určuje, jak rychle se spalují tuky. Omega-3 nejsou produkovány naším tělem, je tedy potřeba mít je obsaženy ve stravě. Zdrojem Omega-3 mastných kyselin jsou ryby (tuňák, sleď a na prvním místě losos), případně je možné je tělu dodat prostřednictvím speciálních přísad s omega-3 doplňky.

6. Káva

Myslím, že nikdo si nedokáže představit svůj život bez šálku lahodné kávy na probuzení a start krásného veselého rána. Všichni víme, že to je díky kofeinu, který nám pomáhá cítit se živý a ostražitý. Jak se do systému dostane dávka kofeinu, zvyšuje se tepová frekvence, krev si bere vice kyslíku a spaluje vice kalorií. Bohužel, tento efekt kazí všechny druhy smetany a cukru přidaného do kávy. Přemýšlejte o náhradě, například můžete zkusit skořici.

7. Avokádo

avokado

Avokádo je trojitý spalovač tuků. Obsahuje mono-nenasycené tuky (mastné kyseliny), které zrychlují spalování (metabolismus) a chrání části buněk produkujících energii před poškozením volnými radikály. Navíc, avokádo má spoustu úžasných zdravotních výhod. Snižuje hladinu cholesterolu v krvi, léčí rány, snižuje riziko srdečních onemocnění a mrtvice, a je dobré pro vaše oči a vlasy. Můžete jíst půl avokáda s rajčaty a mořskou solí pro zdravou snídani „za chodu”, přidejte nakrájené avokádo na zelené fazole a špenát, nebo si udělejte chutný avokádový koktejl se skořicí a kokosovým mlékem

8. Kořeněná jídla

Cokoliv pikantního patří do skupiny jídel, která spalují kalorie rychleji. Nejsou bohaté na kalorie a mohou být skvělým doplňkem vašich jídel (vaší kuchyně). Může to být kajenský pepř nebo pálivé omáčky, jen se nejprve ujistěte, co obsahují, než si je dáte na talíř.

9. Semínka Chia

Chia semínka jsou bohatá na protein, vlákninu a omega-3 mastné kyseliny a pomáhají nastartovat metabolismus, potlačují chuť k jídlu a zapínají (aktivují) glukagon, náš hormon spalování tuku. Stačí namočit semena Chia na patnáct minut a zvětší se až na desetinásobek svojí velikosti. Chia semínka Vás udrží déle najezené (plné) a zabrání Vám v přejídání. Můžete je přidat do svých koktejlů, salátů, jogurtů a ovesných vloček.

10. Para ořechy (Brazilské ořechy)

Jedna z nejlahodnějších potravin na spalování vice kalorií jsou para (brazilské) ořechy. Tyto ořechy pomáhají zrychlit metabolismus tím, že změní základní hormon štítné žlázy na T3, aktivní formu hormonu štítné žlázy. Para ořechy mohou též pomoci s bojem proti celulitidě a posílit imunitní systém. Pijte mléko z para ořechů s kardamomem a vanilkou, svačte para ořechy, nebo posypte para ořechy ovocný salát s papájou, mangem a citronem.

Pokud jste si vědomi všech pozitivních vlastností jídla, které jíte, může se to stát mocným nástrojem v případě boje s nadváhou (v případě, že chcete zhubnout). Tyto potraviny startují metabolismus, takže kalorie spálíte rychleji. V kombinaci s fyzickým cvičením nebudete čekat dlouho na výsledky. Prosím, podělte se o Vaše tajemství zdravé výživy, které Vám pomůže zhubnout, podělme se o své zkušenosti v komentářích.

Minule jsme psali i o tom, jak zhubnout i trochu obecněji.

1 Komentář

  1. Řekl bych, že celozrnné výrobky jsou pro spalování tuků absolutně nevhodné. Obsahují totiž dlouhodobé sacharidy, jak je v článku uvedeno, nebudete mít po nich dlouho hlad, tzn. tělo bude mít dlouho zásobu cukru, který bude využívat ke své energii.

1 Trackback / Pingback

  1. Jak zhubnout | Teta Dita

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*