Jak nahrát fotky z mobilu do počítače

Jestli patříte k těm lidem, kteří často fotí mobilem a pak mají plný telefon fotek, které by rádi přenesli také do počítače, tak je tento článek určen právě pro vás. Pro přenos fotografií z mobilního telefonu do počítače existují v zásadě tři metody:

1. Propojovací kabel

Připojení počítače a mobilu přes propojovací kabel patří pravděpodobně k nejužívanějším způsobům pro přenos nejen dat mezi oběma zařízeními (tedy i fotek). Naprostá většina novějších telefonů využívá konektor miniUSB nebo microUSB. Příslušný kabel se dodává jako součást balení telefonu, takže byste ho měli nalézt v krabici, ve které jste telefon zakoupili. Vzhledem k univerzálnosti tohoto konektoru však není problém si propojovací kabel dokoupit zvlášť nebo od někoho půjčit. Starší typy telefonu využívaly i různé specifické konektory typické pro konkrétní značku či dokonce model. Pak se musíte spolehnout na kabel dodaný v balení.

Poté co jeden konec propojovacího kabelu zapojíte do telefonu a druhý do USB konektoru ve svém počítači, je ještě občas zapotřebí zvolit na telefonu druh spojení. Nejjednodušší možností je „Datové úložiště“ („Mass Storage“). Pak se mobil chová jako další běžný disk (například USB klíčenka) a příslušná data, fotky a hudbu můžete přesouvat v Průzkumníku Windows obvyklým způsobem.

2. Paměťová karta

Nemáte-li po ruce příslušný kabel nebo je-li váš telefon vybitý, můžete využít druhé možnosti. Pokud váš mobil ukládá fotky na paměťovou kartu, prostě ji vyjmete a potřebný obsah načtete přes čtečku paměťových karet. Podle typu karty můžete použít buď speciální čtečku, která čte přímo karty microSD, nebo Memory Stick Micro, nebo použijete standardní čtečku a adaptér pro paměťovou karku.

3. Bluetooth

Jen stěží v dnešní době narazíte na telefon, který má vestavěný fotoaparát, ale přitom nedisponuje bezdrátovým rozhraním Bluetooth. Pokud máte Bluetooth i ve svém počítači (či si dokoupíte příslušný Bluetooth adaptér – nejsou drahé), patří tento přenos k nejelegantnějším. Žádné kabely, mobil může skoro zůstat i v kapse. Na druhé straně přenos a kopírování fotek bezdrátovým přenosem nedosahuje rychlosti propojovacího kabelu a ani prvotní inicializace nebývá úplně jednoduchá. Obě zařízení je totiž potřeba nejdříve spárovat.

5 názorů na “Jak nahrát fotky z mobilu do počítače”

  1. karol zobek

    každý pora dca na píše blbo , keď chcem radu tak to opíšte krok za krokom nie každý je fenomén v počítačoch tak by sme si nepýtati radu asi nemáte predstavu o opise krokov čo treba vykonať veď tak treba opísať aby ajškolák pochopil radšej obšiernejše nie tak že ja viem všetko na internete som nenašiel normálny návod na pripojenie mobilu na notbook /na fotografie/ mám kábel k mobilu nejaké karty /väcsiu ,menšiu /,treba zobrať za vzor návody na elektr. spotrebiče-len toľko

  2. Musím mít internet v mobilu,když chci přesouvat fotky a videa do pc přes usb kabel?Mám obyčejný mobil Samsung,nemám připojený na net a nenašla jsem název v nastavení „datové úložiště“(mass storage)-jak mám tedy na telefonu nastavit druh spojení?když dám na pc Počítač objeví se mi tam Acer C a DVD,nic jiného,kam tedy se fotky přemisťují?

  3. Internet v mobilu mít netřeba. Váš případ vypadá spíše jako kdyby telefon nebyl v počítači vůbec detekován. Zkuste zkontrolovat, zda je opravdu připojen (například podle toho, jestli se nabíjí) nebo vyzkoušejte připojení na jiném počítači.

  4. Na mobilu teď mi 6a to začne po připojení dobíjet baterii mobilu. Je třeba stáhnout roletou a dát přenos souborů.

  5. Propojím telefon a notebook kvůli přenosu fotek a napíše mi to ,že zařízení nebylo rzopoznáno. nebo tak něco. Přitom dceři přenos do mého notebooku funguje.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru