4 způsoby, jak se přestat nudit v práci

Určitě se to stalo každému z nás. Během nekonečné porady nebo za pracovním stolem, dlouhá chvíle, kdy si čtete ten stejný e-mail stále dokola, a slova jdou jedním uchem tam a druhým hned ven. Někdy se dny v práci neskutečně táhnou a vy se jen s obtížemi bráníte nudě.

Ale nezoufejte, našli jsme pro vás 4 způsoby, jak se s nudou na pracovišti efektivně vypořádat a vrátit se zpátky k vašemu produktivnímu já.

1. Poslouchejte hudbu

Pokud to vaše práce dovoluje, zkuste příště, až budete potřebovat vzpruhu, pustit si nějakou energickou hudbu. Správně vybraná hudba vám může perfektně zvednout náladu, nebo si můžete oblíbenou písničku pustit jako odměnu za splněný úkol z vašeho seznamu. Další možností je poslech vzdělávacích kurzů a audioknih. Zvlášť pokud děláte manuální práci, udrží to váš mozek v chodu po celý den. Pokud nepracujete u počítače, nebo nemáte přístup na YouTube, stáhněte si nahrávky ve formátu MP3 do svého mobilu. Pozor ale na to, aby vás poslech nerozptyloval od vaší primární práce. Vhodnější je pak poslouchat hudbu beze slov.

2. Jděte se projít

Je snadné propadnout dojmu, že musíte pracovat několik hodin v kuse až do konce pracovní doby. Bylo ale dokázáno, že krátká pauza a procházka dokáží zlepšit kreativitu a produktivitu zaměstnanců. Využijte každou přestávku pro sebe a obejděte blok nebo třeba jen budovu. Pokud máte opravdu málo času, zkuste jen sejít a vyjít schody – prostě jakýkoliv pohyb. Nejde jen o samotné procvičení svalů, ale pohyb vám zvedne tep a díky tomu se vám do mozku dostane více krve. To vás v konečném důsledku probudí.

3. Přemýšlejte a dumejte

Občas je nejlepším způsobem, jak porazit dlouhou chvíli, nebránit se jí a přijmout ji. Udělejte si chvilku a jen tak bloumejte – popřemýšlejte o nových nápadech pro svou práci, nebo jak se lépe připravit na několik týdnů dopředu. Udělejte si seznam, kam si tyto nápady zapíšete. Můžete do toho zapojit i své kolegy. Díky takovému cílenému bloumání můžete nudu v práci využít ve svůj prospěch a konstruktivně. S novou inspirací a elánem je pak mnohem snadnější vrátit se zpět k rozdělané práci.

nuda_v_praci

4. Nastavte si vyšší cíle

Pokud zjistíte, že vás nudí příliš jednoduché úkoly ve vaší práci, stanovte si pro sebe vyšší cíle nebo si vytvořte vlastní projekty. Podobné osobní cíle, které jsou spojené s prací, vám pomohou udržet motivaci a koncentraci každý den.

Je naprosto přirozené čas od času spadnout do pasti nudy v práci, zvlášť když je venku pěkně a raději byste se viděli někde u vody. Až se příště přistihnete, jak stále dokola bezmyšlenkovitě projíždíte stejné maily nebo neustále kontrolujete hodinky, zkuste využít naše 4 tipy, jak si opět nastartovat den.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru