Tipy, jak přestat s kouřením

Pokud jste se rozhodli skoncovat s kouřením, zkuste k tomu využít našeho jednoduchého průvodce.

Stanovte si termín

Prvním krokem je stanovit si určitý termín v rámci následujících dvou týdnu, kdy se chystáte přestat kouřit. Někteří lidé si schválně vybírají nějaký významný den, například Nový rok, jejich výročí nebo narozeniny dětí. Nejdůležitější ale je tento termín zbytečně neoddalovat. Od okamžiku, kdy jste se vůbec rozhodli přestat, by to mělo být co nejdříve. Udržíte si tak totiž vysokou motivaci.

Řekněte to lidem kolem sebe

Dejte o svém plánu vědět své rodině, kamarádům a kolegům v práci. Vybudujete si tak kolem sebe síť podpory a sami sebe tak donutíte k větší zodpovědnosti. Když vás povzbuzují lidé, kteří jsou vám blízcí, mnohem snadněji se s lákavou touhou po cigaretě vypořádáte. Další nezanedbatelnou výhodou toho, že to povíte dalším lidem, je to, že pravděpodobně narazíte na přátele, kteří byli ve stejné situaci a také přestali kouřit. Podají vám pomocnou ruku a můžete se vzajemně podělit o zkušenosti. Dozvíte se třeba nějaký zajímavý a neotřelý tip navíc.

Připravte se na překážky

Celý proces odvykání je pochopitelně dosti náročný. Takže se na všechny ty budoucí potíže, kterým budete čelit, připravte a naplánujte si, co s nimi. Jednou z cest je uvědomit si, co spouští vaši chuť na cigaretu a pak tento spouštěč prostě odstranit. Například pokud je vašim zlozvykem kouřit vždy po obědě, udělejte si místo toho po každém obědě svižnou procházku. Naučite se tak úplně jinému vzorci chování.

Odstraňte všechna pokušení

Velice důležitým krokem je zbavit se všech cigaret a dalších tabákových výrobků, a to jak doma, tak i v práci a v autě. A buďte k sobě upřímní. Opravdu vše bez slitování vyhoďte a nenechávejte si žádné skryté zásoby. Čím těžší pro vás bude si zapálit, tím snáze se s chutí na cigaretu bude bojovat.

An important step, along with anticipating triggers, is to remove cigarettes and other tobacco products from your home, car, and workspace. Be sure to clean thoroughly and not leave any “hidden” stashes. By increasing the inconvenience to light up, you help keep yourself from giving in to cravings.

Promluvte si s vaším doktorem

Nebojte se požádat vašeho doktora nebo alespoň sestru o pomoc. Určitě nebudete první, kdo za nimi s takovou žádostí jde a oni již mají spoustu zkušeností, jak vám s odvykáním pomoci. Mohou vám dát nejen cenné rady, ale třeba i doporučit vhodného odborníka nebo poskytnout léky.


Navštivte také

Jak vypadá dokonalá svatba? Nemůže být nic lepšího než svatba na klíč, kdy si diktujete a svatební koorinátor jedná. Specialisté svatebního centra Le Rêve udělají vše, co si budete přát. Dokonalosti se meze nekladou!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru